New Design

 Vývoj open-source plicního ventilátoru pro pacienty s COVID-19 je dokončen. Video zde.

Můžete pomoci s nalezením léku na COVID-19 tím, že přidáte výpočetní výkon svého počítače do celosvětové výpočetní sítě.
Můžete se přidat k českému týmu, nebo se připojit samostatně. Můžete určit ve kterou dobu nebo kolik výkonu svého počítače dáte k dispozici. Více informací zde.

Bitdefender nabízí bezplatnou pomoc nemocnicím.
Je zde i bezplatná eskalační linka pouze pro případ napadení nemocnice: +420 778 417 712
Více informací pod tímto odkazem.


LUNUX.NET: Řešení z oblasti open source, servery, sítě, desktopy, správa IT infrastruktury.. a mnohem více!

bugnobugs           

Práce na linuxovém telefonu s integrovaným desktopovým prostředím a s širokou možností různých linuxových distribucí úspěšně porkačují. Je to alternativa k iOS a Google Androidu s bezpečností, silou a svobodou open source technologií ?
oss

Výzkumníci z Kaspersky Lab objevili v aplikaci Word z balíku Microsoft Office nezdokumentovanou funkci,
kterou útočníci zneužívají prostřednictvím nevinně vypadajího dokumentu.

Odborníci z bezpečnostní firmy Kaspersky Lab objevili v textovém procesoru Word z balíku Microsoft Office nezdokumentovanou funkci, kterou mohou zneužít útočníci; zneužila ji už crackerská skupina Freakyshelly.

Nebylo uvedeno, kterých všech verzí Microsoft Office se problém týká.

Ke zneužití stačí vhodně připravený dokument, v němž není nic neobvyklého. Takovým dokumentem byl i návod, jak vyhledávat pomocí vyhledávače Google. Program Word pak začne na určené adresy odesílat HTTP požadavky, z nichž lze zjistit řadu cenných informací využitelných pro cílený útok.

„I když tato část programu nedokáže iniciovat malwarový útok, je i tak velmi nebezpečná. Může velmi účinně podpořit zákeřnou aktivitu, přičemž nevyžaduje žádnou interakci ze strany uživatele. Zároveň je schopna zasáhnout velký počet uživatelů po celém světe, protože daný software je velmi oblíbený. Doposud jsme ji zaznamenali pouze v jediném případě (Freakyshelly; pozn. aut.). Vzhledem k její velmi složité detekci ale očekáváme, že ji začnou využívat i další kyberzločinci,“ varuje Alexander Liskin z Kaspersky Lab.

Telegram umožňuje hlasové hovory

Nová verze aplikace pro instant messaging Telegram podporuje šifrované hlasové hovory.

Open source projekty Google:
https://opensource.google.com/projects/explore/featured

Zásady ochrany osobních údajů