Apple – Jak povolit nebo zakázat automaticky spouštěné aplikace

Zdroj:http://superapple.cz/2011/07/jak-povolit-nebo-zakazat-automaticky-spoustene-aplikace/

Automaticky spouštěné aplikace ihned po přihlášení uživatele (tedy vlastně ihned po zapnutí počítače u většiny uživatelů) patří mezi časté dotazy u začínajících uživatelů. Ano, v operačním systému Mac OS X jsou všechny uživatelské programy spouštěné při startu systému dostupné v jediném přehledném seznamu. Podívejme se, kde jej najdete a co vše zde můžete provádět.

Jak na to

  1. Otevřete System Preferences (Předvolby systému) a klikněte na položku Accounts (Účty),
    (01) System Preferences-2
  2. nyní se přepněte na záložky Login Items (Položky po spuštění). V přehledném seznamu zde vidíte všechny aplikace, které se spouští po vašem přihlášení k počítači. Položky, které mají zaškrtnutou položku Hide (Skrýt) v prvním sloupci se spouštějí na pozadí bez viditelné odezvy.
    Kliknutím na tlačítko se symbolem + (plus) v levé spodní části okna můžete přidat novou aplikaci (nebo ji jednoduše přetáhněte přímo do seznamu z libovolného okna Finderu), kliknutím na tlačítko se symbolem – (mínus) odeberete aktuálně zvolenou položku. Pokud se tedy váš počítač dlouze a pomalu spouští, může být na vině právě spousta zbytečně spouštěných aplikací.
    (02) Accounts
  3. Hotovo!
Apple – Jak povolit nebo zakázat automaticky spouštěné aplikace