Byla vydána nová verze openSUSE Edu Li-f-e 11.4.

Po více jak dvou týdnech od vydání nového openSUSE 11.4 přichází nová verze openSUSE Edu Li-f-e 11.4, která se zaměřuje především na sektor školství, samostudium, rodiny s dětmi atd. Tato verze je samozřejmě postavena na základech openSUSE 11.4 a tvůrcem tohoto užitečného projektu je openSUSE Education team. Image je „hybridní“ iso image, který můžete jak vypálit jako Live DVD, tak z něj můžete udělat Live USB.

Obsah

Toto vydání obsahuje pečlivě vybrané okruhy softwaru, které se hodí jak samotným studentům , tak i učitelům, ale i v neposlední řadě rodičům studujících dětí. Softwarové vybavení je voleno tak, aby nabízelo produktivní využití nejen doma, ale i ve školách a to bez nutnosti doinstalovávání dalších externích programů. Samozřejmostí je i ujištění o plánovaných updatech image a to jak ze strany education projektu, tak i pomocí oficiálních updatů určených pro openSUSE 11.4.

Ihned po nainstalování openSUSE Edu Li-f-e 11.4 zde čeká na učitele a rodiče 150 aplikací, které mohou studující uživatelé využít. Záběr programového vybavení je poměrně bohatý a velice široký, tudíž si zde vybere opravdu každý to, co potřebuje. Naleznete zde například Brain Workshop, GBrainy, vědecké nástroje typu Chemtool, matematické programy jako například Euler, kreslící programy, které zastupuje například TuxPaint nebo hodně rozšířený GIMP, studijní pomůcky jako například velice oblíbená aplikace IGNuit a mnoho dalších zpříjemní zkušenost s openSUSE Edu Li-f-e 11.4.

Školní administrátoři budou potěšeni s obsahem serverových aplikací, jakými jsou například Moodle, ATutor a FreeSMS. Toto vše spolu se spolehlivou distribucí openSUSE 11.4, na které openSUSE Edu Li-f-e 11.4 běží, dělá z tohoto operačního systému spolehlivé řešení pro školy, domácnosti i pro školící zařízení.

Live DVD mimo jiné obsahuje i KIWI-LTSP server, jehož základní výhodou je fakt, že běžnou obsluhu a zprovoznění zvládne i ne-technický pracovník ve školství. Navíc s KIWI-LTSP server přichází celá řada užitečných aplikací od openSUSE Education, Build Service a Packman repozitářů. Pomocí KIWI-LTSP server můžete také využít možnost PXE bootování na další počítače, aniž byste museli na tyto počítače cokoliv instalovat či upravovat, což má za následek, že při dalším bootování z HDD bude počítač v tom stavu, v jakém se nacházel před samotným použitím openSUSE Edu Li-f-e 11.4.

Tato distribuce rovněž obsahuje LAMP (Linux, Apache, MySQL a PHP), které lze využít k tvorbě nebo hostování webových stránek a v dalších vývojových nástrojích. Také můžete počítat s velkou multimediální podporou ihned po instalaci.

Download

To vše a mnoho dalších užitečných aplikací získáte po stažení zhruba 3 GB image a následné instalaci. Stahovat iso můžete ze serveru http://sourceforge.net/.

Videa

Zde jsou ještě dva slideshowy s prezentací nového openSUSE Edu Li-f-e, které jsou vytvořeny v openSUSE Edu Li-f-e pomocí Openshot.
http://www.youtube.com/watch?v=O-xU1ldUoeM&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=6NWg8I2N_6U&feature=player_embedded

Byla vydána nová verze openSUSE Edu Li-f-e 11.4.