Edice CZ.NIC

Zdroj: http://knihy.nic.cz/

Vydávání knih je jednou z dalších aktivit sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ. Cílem tohoto projektu je vydávat odborné, ale i populární publikace spojené s internetem a jeho technologiemi. Kromě tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih.

„Báječný svět elektronického podpisu“, Jiří Peterka

Kniha Jiřího Peterky „Báječný svět elektronického podpisu“ je psána pro lidi, kteří chtějí (či musí) používat elektronický podpis, chtějí mu rozumět, ale současně nepotřebují být odborníky na kryptografii. Celou složitou problematiku elektronického podpisu vysvětluje na třech úrovních: na úrovni úvodu a celkového přehledu, na úrovni principů elektronického podpisu a na úrovni běžné praxe (příprava počítače, podpisy na PDF dokumentech, podpisy v rámci MS Office, šifrování, přihlašování a zabezpečená komunikace).

V současné době je ke stažení autorská verze knihy. Tištěná verze bude dostupná v průbehu května 2011.

Toto autorské dílo může být kýmkoliv volně šířeno a překládáno v písemné či elektronické formě, na území kteréhokoliv státu, a to za předpokladu, že nedojde ke změně díla a že zůstane zachováno označení autora díla a prvního vydavatele díla, sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.

Autorská verze ke stažení ve formátu PDF (PDF, 34.3MB)

Autorská verze ke stažení ve formátu EPUB (ZIP, 65MB)

Autorská verze ke stažení ve formátu MOBI (ZIP, 19MB)

„Ponořme se do Python(u) 3“, Mark Pilgrim

Mark Pilgrim se nesmazatelně zapsal do povědomí pythonovské komunity už svojí knihou „Dive Into Python“, ve které originálním a nezapomenutelným způsobem přiblížil čtenářům osobitý styl programování v tomto jazyce, aby se o několik let později připomenul ještě výrazněji s knihou „Dive Into Python 3“, která je stejně originálním a zábavným způsobem věnována jeho nejnovější verzi.

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported
Licence Creative Commons

Zájemci si mohou stáhnout zdarma elektronickou verzi PDF

Zájemci připojeni přes IPv4 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 459 Kč

Zájemci připojeni přes IPv6 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 399 Kč

 

„Pro Git“, Scott Chacon

Scott Chacon je popularizátorem systému správy verzí Git a pracuje také jako vývojář v Ruby na projektu GitHub.com Git je distribuovaný systém pro správu verzí, který se používá zejména při vývoji svobodného a open source softwaru. Git si klade za cíl být rychlým a efektivním nástrojem pro správu verzí. V knize se čtenář seznámí jak se stát rychlým a efektivním při jeho používání. Seznámí se nejen s principy používání, ale také s detaily jak Git funguje interně nebo s možnostmi, které nabízejí některé další doplňkové nástroje.

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 United States
Creative Commons License

Zájemci si mohou stáhnout zdarma elektronickou verzi PDF

Zájemci připojeni přes IPv4 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 289 Kč

Zájemci připojeni přes IPv6 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 239 Kč

 

„IPv6“, Pavel Satrapa

Původní vydání knihy Pavla Satrapy s názvem „IPv6“ je už z roku 2002. Druhé vydání, které vyšlo v listopadu 2008, vznikalo unikátním způsobem – za pomoci všech, kteří k tomuto tématu mají co říci. Text Pavla Satrapy byl k dispozici ke stažení na těchto stránkách od konce září do 31. října 2008. Během této doby měli zájemci o problematiku „nového“ internetového protokolu možnost text přímo zde komentovat a připomínkovat. Pavel Satrapa v první polovině listopadu komentáře zpracoval a nyní je k dispozici konečná verze knihy; ta je volně dostupná pod licencí:

Toto autorské dílo může být kýmkoliv volně šířeno a překládáno v písemné či elektronické formě, na území kteréhokoliv státu, a to za předpokladu, že nedojde ke změně díla a že zůstane zachováno označení autora díla a prvního vydavatele díla, sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.

Zájemci si mohou stáhnout zdarma elektronickou verzi PDF

Zájemci připojeni přes IPv4 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 299 Kč

Zájemci připojeni přes IPv6 si mohou objednat tištěnou verzi za cenu 249 Kč

 

Veškeré uvedené ceny jsou včetně DPH a zahrnují poštovné a balné

Edice CZ.NIC