Gmail backup

  1. Přejděte na stránku Stáhněte si svá data. Budou zde automaticky vybrány služby, ve kterých máte uložená nějaká data.
    • Pokud data z určité služby stáhnout nechcete, zrušte zaškrtnutí příslušné služby.
    • Pokud z určité služby chcete stáhnout jen část dat, vyberte tlačítko Jsou zahrnuta všechna data Seznam (nebo podobné). Poté zrušte zaškrtnutí políček vedle dat, která nechcete zahrnout.
  2. Stáhněte svá data
  3. Poštu otevřete například v Thunderbirdu tak, že nasměrujete cestu vašich lokáních adresářů v Thunderbirdu na staženou složku:

 

Soubor MBOX obsahuje archiv e-mailů. Když si například stáhnete archiv Gmailu z Google Takeout, dostanete soubor MBOX se všemi vašimi e-maily. Zde je návod, jak zobrazit jeho obsah.

Stáhněte si Mozilla Thunderbird

Naše oblíbená aplikace pro otevření souboru MBOX je open-source aplikace Mozilla Thunderbird. Tyto kroky jsme provedli s Mozilla Thunderbird verze 78, aktuální verze 1

5. ledna 2021.

 

Stáhněte si Mozilla Thunderbird a nainstalujte jej. Je k dispozici pro Windows, macOS a Linux.

Spusťte Thunderbird a nastavte si účet

Pokud ještě nepoužíváte Mozilla Thunderbird, zobrazí se při prvním otevření dialogové okno „Nastavit stávající e-mailovou adresu“. Pokračujte kliknutím na „Zrušit“.

Klepněte na

Thunderbird se chce stát vaší výchozí e-mailovou aplikací. Neváhejte spustit „Vždy spustit tuto kontrolu při spuštění Thunderbirdu“ a kliknutím na „Přeskočit integraci“ to ignorujte.

Klepněte na

Mozilla Thunderbird je trochu divný a musíte si vytvořit místní „účet“, než budete moci pokračovat v tomto procesu a doručit svůj soubor MBOX.

Chcete-li vytvořit prázdný místní účet, klikněte na „Zdroje“ v části Vyberte, co chcete nastavit. Můžete také kliknout na nabídku> Nový> Účet informačního kanálu.

Klepněte na

Klikněte na tlačítko „Další“ a kliknutím na „Dokončit“ vytvořte účet.

Klepněte na

Namiřte Thunderbird na svůj soubor MBOX

Nyní můžete otevřít Thunderbird a zobrazit obsah souboru MBOX.

Začněte kliknutím na nabídku> Nastavení účtu.

Klikněte na tlačítko nabídky a vyberte

Na obrazovce Nastavení účtu klikněte na „Místní složky“.

V části Úložiště zpráv klikněte na tlačítko „Procházet“ napravo od Místní adresář.

Klepněte na

Přejděte do složky obsahující váš soubor MBOX a klikněte na „Vybrat složku“. Například pokud je váš soubor MBOX umístěn v C: Users [Name] Downloads Takeout Mail, přejděte do složky „Mail“ a klikněte na „Select Folder“.

Thunderbird vám řekne, abyste jej restartovali. Klikněte na „Restartovat“.

Klepněte na

Procházejte obsah souboru MBOX

Nyní můžete zobrazit obsah souboru MBOX v Thunderbirdu. Název souboru MBOX uvidíte v části „Místní složky“ v Thunderbirdu. Klikněte na něj a můžete procházet obsah souboru MBOX, jako byste procházeli jakoukoli jinou e-mailovou schránku.

Klikněte na svůj soubor MBOX v části Místní složky.

Bonus: Smažte účet Feeds

Mimochodem, nyní můžete smazat prázdný účet „Blogy a novinky“, který jste vytvořili dříve.

Chcete-li to provést, klikněte na nabídku> Nastavení účtu. Vyberte „Blogy a kanály zpráv“. V dolní části okna klikněte na pole „Akce účtu“ a poté na „Odstranit účty“.

Klikněte na „Odstranit“ a poté na „OK“ pro potvrzení změny.

Klepněte na


Nyní můžete otevřít Thunderbird, chcete-li zobrazit obsah souboru MBOX. Nezapomeňte, že Thunderbird je odkazován na váš soubor MBOX, ať už se ve vašem počítači nachází kdekoli. Pokud tedy přesunete soubor MBOX do jiné složky, budete se muset vrátit zpět do nastavení účtu Thunderbirdu a nasměrovat jej do nového umístění souboru MBOX.

Zdroj: https://technoglitz.com/czechrepublic/jak-otevrit-soubor-mbox-s-mozilla-thunderbird/

 

Gmail backup