Jak zakázat komentáře ve WordPressu

http://phprs.cz/jak-zakazat-komentare-ve-wordpressu/

Jak zakázat komentáře ve WordPressu

Možnost přidávání komentářů ve WordPressu je určitě výhodou, ovšem v dnešní době se jedná jen o otázku času, kdy web objeví aktivní spamer, nebo spamovací robot, a stránku vám zaplní reklamou. Ukážeme si proto, jak zakázat možnost přidávání komentářů.

Možnost přidávat komentáře je povolená pokaždé, když čerstvě nainstalujeme WordPress. Komentáře je sice možné pohodlně spravovat přímo z administrace, ale pokud se stanete obětí spamerů, mohou jich začít přibývat i stovky a jejich mazání je následně velmi vyčerpávající. Komentáře lze obvykle přidávat u stránek i u příspěvků a naším cílem je zbavit se formuláře na přidávání komentářů, viz níže.

1

Pro odstranění se používá plugin „Disable comments“. Jeho instalaci i nastavení zvládne každý, ukážeme si, jak na to.

Krok 1: Jděte do administrace do sekce „Pluginy“ a klikněte na „Instalace pluginů“.

2

Krok 2: Nyní napište do okénka pro vyhledávání pluginů „Disable comments“ a hledání potvrďte Enterem.

3

Krok 3: Jakmile se vám nabídne plugin se zmíněným názvem, klikněte u něj na „Instalovat“.

4

Krok 4: Nyní plugin aktivujte.

5

Krok 5: Nainstalovaný plugin se vám nyní zobrazuje v přehledu pluginů, najděte ho a klikněte u něj na „Nastavení“.

6

Krok 6: Nyní se nacházíte v nastavení, kde se vám nabízí 3 možnosti zákazu komentářů. Vás budou zajímat jen první 2 možnosti. První možností je kompletní zákaz komentářů na celém webu a druhou možností je zakázat komentáře u vybraných druhů příspěvků.

7

Krok 7: Doporučuji zvolit druhou možnost a zaškrtnout, kde nechcete, aby se možnost přidání komentářů zobrazovala. Já nechci, aby se zobrazovala u stránek, příspěvků, ani mediálních souborů. Proto jsem zaškrtl všechna 3 pole a následně klikl na „Uložit změny“.

8

Krok 8: Nyní je možnost přidávání komentářů zakázaná. Přepněte se na web, u stránek i příspěvků už se formuláře nezobrazují a vy už se spamerů nemusíte obávat.

9

Jak zakázat komentáře ve WordPressu