Joomla ! – přechod z verze 1.0.x na 1.5

Migrace z Joomla!1,0 na verzi 1,5 je umožněna z větší části automaticky ve dvou fázích.První etapa je vývoz migrací z Joomla!1.0 a druhé etapy se dovozní nebo migrační fáze projektu Joomla! 1,5 instalátor. Systém je automatizovaný kvůli velkému množství změn, které údaje mírně nekompatibilní mezi Joomla! 1,0 a 1,5, jako parametry pro menu a obsahu položek.
I když je stále ještě možné použít databázi s výpisem migrovat, je to neuvědomila, protože bude ztrátě dat. Tato stránka má za cíl podrobně, jak k migraci z Joomla! 1.0 na 1,5 s, jak moc snadné, jak je to možné.

Poznámka: Přečtěte si všechny na tomto dokumentu a první zkouška před vámi tento pokus ve svém produkčním místě, aby se minimalizovala doba.

Požadavky

Budete potřebovat pracovní Joomla!nainstalovat, přestože používáte nejnovější dostupné verze Joomla!1.0 je vždy nejlepší volbou. Navrhuje se, že pokud používáte 1.0.13 instalaci Rob Schley je oprava pro správu relace. Jak se vše, co by mělo mít úplnou zálohu na všechno dříve, než začnete jen v případě, že se něco dělá se nedaří. Doporučujeme, abyste nemají zničit vaše 1.0.x nainstalovat, dokud nebudete mít úplně hotové tažné na 1,5 a jsou rádi, že věci fungují správně. Ideálně byste měli kompletní migrace pomocí testování systému dříve než se pokusíte jej na výrobním systému (např. buď pomocí stránky obnoveny ze záloh nebo jiné repliky) a při nasazení, jednotlivé vaše 1.0.x instalovat z 1.5 (např. různé databáze nebo aspoň jiný prefix).

Krok 1: Stažení migrátora komponent a instalace do Vašeho 1,0 stupně

Nejnovější verze tohoto migrátora složka existuje na Pasamio projektu FRS stránkách. V době psaní nejnovější zpráva je migrátora RC6. Stáhněte si migrátora složky na vašem systému a pak ji nainstalovat do 1,0 nainstalovat. To se provádí jako každá běžnou součástí instalace. K dispozici bude migrátora vstupu v Component menu, kde můžete získat přístup k migrátora.

Krok 2: Instalace Třetí strana migrátora pluginy

Migrační systém zvládá pouze základní systém ve své migrace, což znamená, že pokud chcete, aby zahrnovala třetí straně rozšíření dat z jiných tabulek, které budete muset nainstalovat migrátora pluginy pro zvládnutí migrace z těchto dat. Existují dva typy modulů, které se používají: za „SQL“ čep, který je obyčejný textový soubor SQL a „ETL“ Čep, který je trochu PHP, který vypovídá o tom, jak migrátora k manipulaci s daty uloženými v tabulkách (nebo v konfiguraci souborů). To se provádí volbou „Přidat Třetí strana Migrators“, a pak umístění modulu, který chcete nainstalovat a vkládání souborů.SQL soubory bude rovněž vypsán automaticky a ETL plugins bude proveden automaticky.Můžete si prohlédnout seznam ETL plugins kliknutím na „Seznam zásuvných modulů“ v hlavní obrazovce.

Krok 3: Vytvoření migrace SQL souboru

Jakmile máte nainstalovány žádné třetí straně migrátora pluginy, můžete zvolit „Vytvořit migrace SQL soubor“ začít vytvořením procesu. Tento systém je určen k vybudování SQL soubor, aniž by způsobilo časový limit na serveru, takže si můžete všimnout, že stránky se automaticky obnoví a zobrazí informace o statusu.Nakonec se zobrazí oznámení, že proces byl dokončen a SQL soubor bude k dispozici ke stažení.Součástí SQL soubor generace zahrnuje změnu různých oblastech, aby byly kompatibilní se změny provedené v Joomla!1.5, including the rewriting of mosimage tags. 1,5, včetně přepisování na mosimage značek.

Krok 4: Instalace Joomla!1.5 1,5

Poznámka: Vytvořte si nové Joomla! 1.5 instalovat do samostatného adresáře a databáze k vaší stávající instalaci (nebo jiný prefix, pokud nemůžete vytvořit novou databázi). Nemůžete výpisu v horní části Vašeho 1,0 nainstalovat, musíte vytvořit novou Joomla! 1.5 site. 1,5 stránkách. Alternativně se přesunete 1,0 nainstalovat na bezpečné místo a instalace do prázdného adresáře 1,0 bude mít vytvořeny.

Poznámka: Nejedná se o velmi dobrý nápad na instalaci nové Joomla! 1.5 místě nad horní části vašich stávajících 1,0 stránkách, že je lepší testovat věci v samostatném adresáři a pokroku z něj.

Pokud jste tak ještě neučinili, vzít plnou zálohu vašeho 1,0 stránkách, včetně všech souborového systému a databáze.

V poslední fázi migrace je instalace nové Joomla!1.5 site. 1,5 stránkách. Budete potřebovat nainstalovat’1 .5 do zcela nového adresáře, měli byste mít oddělený na váš 1,0 adresáři. Pokud jste právě Rozbalit nad horní části vašich stávajících 1,0 stránkách, budete mít problémy s tím najít neplatný výtisk z configuration.php „soubor, takže buď přesunout své původní instalaci, nebo si vytvořte nový adresář. Dokončit první kroky instalace jako za normální instalace. V posledním kroku, kdy jste vyzváni k zadání názvu webu vám bude příležitost k zahájení procesu migrace. migrace vyžaduje, aby generované SQL soubor pro dokončení svého provozu, který bude možná muset být nahrána do svého nového 1,5 stránky, tam jsou dvě možnosti jak toho dosáhnout:

  • HTTP Nahrát
  • FTP / SCP Nahrát

První metoda, HTTP nahrát, je nejlepší pro menší SQL soubory, které budou zapadat do nahrávání limity na PHP.Alternativou je pro nahrání souboru pomocí buď FTP, SCP, nebo nějaký jiný způsob přenosu souborů, že váš poskytovatel hostingu nabízí. To je vhodné zejména pro větší SQL soubory, které by normálně neměly být povoleny PHP.Chcete-li použít HTTP metodu, vyberte soubor, stejně jako běžnou součástí instalace.Chcete-li použít alternativní metodu nahrávání, nahrávat soubory do instalace / SQL / migrace složku a soubor přejmenovat, aby se nazývá „migrate.sql“.Pokud z nějakého důvodu stěhování selže, bude třeba ji Reupload SQL soubor pro obě metody, HTTP a FTP / SCP, jako je soubor měnit prostřednictvím procesu migrace. Předvolba pro všechny migrace skládky je „jos_“, to by mělo být umístěno do textového pole předpokladu.Jakmile migrace dokončena, vstoupí v místě jméno (název webu není možné migrovat z technických důvodů) a dokončit instalaci.

Buď s použitím metody se „/ instalace / SQL / migrace“ složku a složku dočasných souborů (např. „/ tmp“) je třeba writeable o webu uživatele (např. „wwwrun“, „www-data“ nebo „apache“). Na migrátora bude zápisu dat zpět do těchto míst jako je aktualizuje s výpisem souborů.

Prosím na vědomí, musíte také zaškrtněte „Tento skript je Joomla! 1,0 migrace skript“ okno a před vámi stěhovat jinak budete mít problémy s zásahům.

Další informace

Zpět na upgrade Návod

Překlad Google stránky:
http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable

Joomla ! – přechod z verze 1.0.x na 1.5