Mobilní zařízení

Open source software nabízí několik řešení pro telefony a mobilní zařízení. Velmi zajímavý je například systém Ubuntu, který přináší řadu zajímavých konceptů.

    Společnost Canonical krátce před letošním veletrhem CES představila svůj vlastní mobilní operační systém Ubuntu Phone OS, kerý by měl rozšiřovat současný ekosystém, který kromě desktopového operačního systému zastupuje například Ubuntu TV (systém pro chytré televize), cloudové úložiště Ubuntu One, Ubuntu for Android nebo ARM verze tradičního Ubuntu.

Podívejte se jak vypadá Ubuntu Linux na tabletu:

http://youtu.be/h384z7Ph0gU

Je jedno, jestli používáte tablet, mobilní telefon nebo notebook či stolní počítač. Oceníte výhodu jednotného ovládání a dokonce možnost používat telefon nebo tablet jako přenosnou pracovní stanici. Minimální specifikace pro zařízení s Ubuntu Phone OS je od procesoru s taktem 1 GHz, 512 MB až 1 GB RAM a 4 až 8 GB vnitřní paměti, což splňuje naprostá většina novějších přístrojů s Androidem.

http://www.youtube.com/watch?v=sLtcj7FdIYA

Ubuntu Phone OS v tomto ohledu sází na HTML5 a nativní aplikace, které budou mít přístup k větší paletě funkcí operačního systému a plně využijí výkonu zařízení.

http://www.youtube.com/watch?v=8rn3oR0FEg4

{nice1}

Mobilní zařízení