Serverová řešení

zimbra

Zimbra je inovativní řešení pro firemní komunikaci a spolupráci. Jejím základem je robustní mailový server se zabudovanou antispamovou a antivirovou kontrolou. Zároveň však Zimbra umožňuje sdílení úkolů, kalendářů a dokumentů včetně podpory synchronizace mobilními zařízeními.

Zimbra využívá a propojuje osvědčené open source technologie, jako jsou java, postfix, amavis, clamav, ssh, apache, ajax a mnohé další.
Tím je dosažena vysoká stabilita a bezpečnost celého řešení.
Zimbra je vhodná pro každou organizaci, která nechce mít svoje maily a sdílené dokumenty uložené mimo vlastní firemní síť, ale je možné ji využít i na externím hostingu.

Zimbra nasazená na linuxové serverové platformě poskytuje bezkonkurenční bezpečnost, stabilitu a funkcionalitu. Díky technologiím jako je SAMBA a LDAP se může stát centrálním integračním serverem infrastruktury společnosti.
 

red_hat_logo
RedHat je americká společnost, která vyvíjí, prodává a poskytuje podporu pro stejnojmenou linuxovou distribuci.
RedHat je vyvíjen s důrazem na vysokou bezpečnost a stabilitu a proto je využíván pro prostředí s vysokými nároky na stabilitu, bezpečnost a vysoukou dostupnost. Proto je nasazován v odvětvích jako jsou obrana státu, kosmický výzkum,  nemocniční provozy, státní správa, finanční burzy, automobilky a podobně.

Zákazníci mohou využít jistotu certifikovaného hardware, 24/7 podporu a robustní rozšířenou funkcionalitu díky doplňkovým aplikacím, jako je například RedHat Satelite pro centralizovanou správu serverů,  aplikační server JBoss. Ve spojení s RedHat Virtualizačními řešeními se jedná o zcela bezkonkurenční řešení.

Nasazení RedHat Enterprise Linuxu vede k dramatickému snížení nákladů, zvýšení bezpečnosti a stability. Významná je sedmiletá podpora vydané verze.

Název Red Hat je po červeno bílé kšiltovce, kterou majitel společnosti Marc Ewing dostal od svého dědečka a kterou rád nosíval, než ji ztratil. V současné době Red Hat sponzoruje komunitní projekt Fedora.

 

centos_sm
Community ENTerprise Operating System je komunitní 100% binárně kompatibilní klon komerčního RedHat Enterprise Linuxu. Je vhodný pro zákazníky, kteří nevyužijí rozšířenou podporu, kterou poskytuje RHEL, jako je například ručení za provoz na certtifikovaném hardware, RedHat Satelite a mnoho dalšího.

CentOS obsahuje pokročilé technologie, které ho dovolují využít jako základ pro další oblasti, jako jsou například firewall, a router, souborový  nebo databázový server (MySQL, PostreSQL a mnohé další), řadič domény Windows, FTP server, terminálový server, zálohovací server, tiskový server, server pro VPN. Lze jej ale také úspěšně použít například jako telefonní ústředu  (Asterisk), nebo pro wifi autentizaci (Radius server) nebo jako centrální synchronizaci s mobilními telefony (Funambol), nebo jako server pro podnikový informační systém a BI nebo zálohovací server (např. Zamanda) a mnoho dalšího. Samozřejmostí je vysoká bezpečnost a stabilita spojená s licenční svobodou. Vydaná verze je stejně jako u RedHatu poporována 7 let.

 

joomla_text_sm

Joomla! je jeden z nejlepších redakčních systémů pro tvorbu webových stránek. Hodí se pro osobní i firemní stránky od malého rozsahu až po komplikované komunitní weby nebo internetové obchody.

Drupal logo_sm
Drupal je další zástupce open source redakčních systémů pro správu obsahu. Umožňuje tvorbu internetových časopisů, blogů, internetových obchodů a jiných komplexních systémů. Drupal je vyhlášený velkým množstvím modulů, díky kterým lze systém využít v dalších oblastech jako je vzdělávání  a podobně. Díky modulům lze Drupal využít také jako platformu pro firemní spollupráci.
V říjnu 2009 přijal úřad prezidenta Spojených států Baraka Obamy Drupal pro své oficiální webové stánky Whitehouse.gov
 

 

zenoss_sm

ZenOSS je kompletní open source monitorovací systém. Na rozdíl od jiných zastaralých nástrojů nepotřebuje pro svou činnost instalaci agentů na stanice. Jeho další výhodou je velká řada pluginů, které pokrývají téměř všechny potřeby. Odpadá tak nutnost instalace a složité konfigurace mnoha monitorovacích nástrojů. Díky nasazení ZenOSS managmentu lze získat all-in-one řešení pro dohled nad síťovou infrastrukturou. ZenOSS vychází z platformy Zope.
 

 

zmanda_sm
Zmanda je chytrý open source zálohovací server s mnoha možnostmi. Projekt je podporovaný mnoha významnými společnostmi, jako jsou například Cisco, Xerox, NASA a mnoha dalšími.

 

servers
Prodej hardware je zajišťován k stávajícím řešením, ale i samostatně. Rozsah je od mp3 přehrávačů až po servery, switche a síťové prvky.
Můžete navštívit webový obchod, kde jsou po registraci pro firemní zákazníky připraveny významné slevy, nebo můžete zaslat dotaz na zboží,

které jste v obchodě nenalezli.


Řešení poskytovaná partnery:

alfresco_logo

 

Alfresco je Open Source ECM software. Je navržen pro uživatele kladoucí důraz na vysokou dostupnost, modulárnost a rozšiřitelnost systému. Alfresco obsahuje vlastní úložiště obsahu, out-of-the-box web portál framework pro ovládání manipulaci se standardními typy portálového obsahu, CIFS interface, který poskytuje souborovou kompatibilitu s Microsoft Windows a Unix-like operačními systémy, Web Content Management System umožnující virtualizaci webových aplikací a statického obsahu přes Apache, aplikační server Tomcat, Lucene indexaci a jBPM workflow. Alfresco je vyvíjeno na technologické platformě Java. 

pentaho_logo

Pentaho BI Platform 1.2.1 je svobodný software pro business intelligence, tzn. pro získávání odpovědí na otázky související s řízením podniku a obchodu z firemních dat. Slučuje řadu původně samostatných projektů jako např. JFreeReport pro reporting, Mondrian a JPivot pro analýzu dat (OLAP), Weku pro těžbu dat (data mining) a KETTLE pro ETL, kterým poskytuje jednotné prostředí pro spouštění, zobrazování výsledků a práci s nimi. Samotná Pentaho BI Platform i její součásti jsou napsány v Javě, případně s využitím J2EE, a běží jako webová aplikace na aplikačním serveru. Lze stáhnout přednastavenou verzi instalovanou na server JBoss.

 

SugarCRM_logo_sm

SugarCRM je jeden z nejlepších komerčních open source CRM systémů na světě a je vhodný pro společnosti všech velikostí. Sugar, jak se mu přezdívá, se snadno přizpůsobí různým firemním procesů, protože poskyuje flexibilnější a levnější řešení než proprietární aplikace. SugarCRM open source architektura umožňuje společnostem snadněji přizpůsobit a integrovat business procesy nasměrované k zákazníkovi a tím vybudovat a udržovat ziskové vztahy.

 

Serverová řešení